J070 Plaatsen eerste drukknop

Tarief 2026 € 180.04
2025: € 153.65 +€26,39

Wat is J070?

Bij deze behandeling wordt de eerste drukknop op een implantaat geplaatst. Daarnaast wordt in het kunstgebit een passend onderdeel (matrix) bevestigd dat over de drukknop heen klikt.

Hierdoor krijgt het kunstgebit meer houvast en stabiliteit tijdens praten en eten. De behandeling wordt meestal uitgevoerd bij een implantaatgedragen volledig kunstgebit (klikgebit), maar kan ook worden toegepast bij een gedeeltelijke prothese, zoals een frameprothese.

Wat is inbegrepen in J070?

•    Het plaatsen van de eerste drukknop met de juiste hoogte op een implantaat.
•    Het plaatsen/verlijmen van een matrix in het (uitneembare) kunstgebit.
•    De benodigde afdrukprocedure om de positie van de drukknop over te brengen naar het kunstgebit of het gipsmodel, zodat de matrix op de juiste plaats verlijmd kunnen worden. Inclusief eventuele aanpassingen aan de afdruklepel.
•    Het inspecteren en controleren van de implantaten.
•    Het verwijderen en terugplaatsen van healing abutments of andere (tussen) abutments.
•    Het plaatsen en verwijderen van afdrukstiften.
•    Het passen van de mesostructuur
•    .Het aanbrengen van een zachte laag in het desbetreffende kunstgebit (zelfde kaak) (soft tissue conditioner)Het controleren van de mondhygiene en geven van instructie (M01, M02).
•    Eventuele verdoving (A10/A15).
•    De eerste prothetische consultatie tot en met prothetische nazorg 4 maanden na het plaatsen van het klikgebit: het controleren van de pasvorm van het nieuwe klikgebit, het aanpassen van het klikgebit, het verhelpen van drukplaatsen, het zo nodig aanbrengen van tissue conditioner of het uitvoeren van een opvulling, ongeacht het aantal benodigde zittingen, het controleren van de retentie van de mesostructuren, het zo nodig aanpassen van de retentie van mesostructuren (afstellen hoeveel houvast het klikgebit heeft).

Wat is niet inbegrepen in J070?

1.    De materiaal- en techniekkosten van de drukknop, de benodigde hulpdelen (zoals de afdrukstift) en de matrix. Deze kan de tandarts een-op-een doorberekenen.
2.    Het plaatsen van een drukknop op een volgend implantaat (J071) of een implantaat in een andere kaak (weer J070)
3.    .De overige tandartshandelingen, zoals de implantaten, het kunstgebit zelf, röntgenfoto's en een eventuele 2e-fase ingreep.

Bijzonderheden J070

Bijzonderheden
Dit tarief kan alleen gebruikt worden bij een nieuwe uitneembare prothetische voorziening; of een omvorming van een bestaande prothetische voorziening naar een implantaat gedragen prothetische voorziening; of een omvorming van een bestaande prothetische voorziening als er van een steg gewisseld wordt naar een drukknop (andere mesostructuur).

Tariefontwikkeling J070

Jaar Tarief
2027 € 185.50
2026 € 180.04
2025 € 153.65
2024 € 144.11
2023 € 136.08