J054 Bindweefseltransplantaat per donorplaats
Wat is J054?
Bij deze behandeling wordt bindweefsel uit een andere plek in de mond gehaald en verplaatst naar het gebied rondom een implantaat.
Het doel is om het tandvlees dikker en steviger te maken. Dit kan helpen om het tandvlees rondom het implantaat gezond te houden en een natuurlijker en mooier uiterlijk te geven.
Het bindweefsel wordt meestal uit het gehemelte of uit het gebied achter in de bovenkaak bij de verstandskies gehaald. Het transplantaat kan worden aangebracht tijdens het plaatsen van het implantaat, bij het vrijleggen van het implantaat na het vastgroeien, of tijdens een latere behandeling.
Wat is inbegrepen in J054?
• Lokale verdoving (A10/A15).
• Het 'oogsten' van het bindweefseltransplantaat van één donorplaats.
• Het aanbrengen en vasthechten van het bindweefseltransplantaat naar de plek waar het implantaat zit. Inclusief de verbruiksmaterialen die daarvoor nodig zijn, zoals het hechtdraad.
Wat is niet inbegrepen in J054?
1. De andere implantologische handelingen, zoals het plaatsen of vrijleggen van een implantaat.
2. De tandvleesoperatie om infecties bij implantaten te genezen of de situatie van het tandvlees te verbeteren (peri-implantitis).
3. Het 'oogsten' van een bindweefseltransplantaat van een volgende donorplaats.Overige tandartshandelingen, zoals röntgenfoto's.
4. Direct plaatsen van een implantaat met bindweefseltransplantaat.
Tariefontwikkeling J054
| Jaar | Tarief |
|---|---|
| 2027 | € 162.31 |
| 2026 | € 157.54 |
| 2025 | € 134.45 |
| 2024 | € 126.09 |
| 2023 | € 119.07 |