Xylitol echt zo goed voor de gezondheid van je gebit?

Author:
Yasuyo
Posted:
do, 10/23/2025 - 23:27
Ik kwam deze week een filmpje van een tandarts tegen op Youtube en zij vertelde dat Xylitol erg goed is voor je gebit omdat dan bepaalde bacteriën die tandplek veroorzaken minder de kans krijgen om tandplek te maken. Nu wist ik wel dat sommige kauwgum goed was voor je tanden om tandplak te voorkomen maar had dus nog nooit gehoord dat het door Xylitol komt. Ik vraag me eigenlijk af waarom een tandarts of mondhygiënist mensen vaak niet wijst op de goede effecten van Xylitol? Of zit er toch een addertje onder het gras? Naast dat het darmklachten kan geven bij overmatig gebruik? Ik ben in ieder geval begonnen met wat vaker een kauwgumpje te pakken met Xylitol na het eten en heb een mondspray gekocht met Xylitol die zou moeten helpen bij een droge mond waar ik ook wel eens last van heb. Natuurlijk gebruik ik dit niet ter vervanging van tandenpoetsen, ragen en een mondwater maar als aanvulling.
Tandarts_Richa…

Uw kauwmechanisme is berekend op een uur werken per dag (eet momenten etc). Gaat u kauwgom gebruiken man kan dat effect hebben. Boodschap is niet v u mag niet... een enkele keer....maar niet overbelasten. Niet meer dan een uur werken p dag. Dat Xylitol bepaalde voordelen heeft kunnen wij lezen. Bijvoorbeeld in tandpasta... daar geef ik dan de voorkeur aan.
vr, 10/24/2025 - 12:23 Permalink
ChristineBaker

Hoi allemaal! Ik kwam deze discussie tijdens het bekijken van booms bet tegen en werd meteen nieuwsgierig, omdat ik de laatste tijd steeds vaker lees dat xylitol goed zou zijn voor je gebit. Toch vraag ik me af hoeveel daarvan echt wetenschappelijk is bewezen en hoeveel vooral slimme marketing. Natuurlijk blijft goed poetsen, flossen en regelmatig naar de tandarts gaan volgens mij de belangrijkste basis. Als xylitol daarnaast ook echt helpt om gaatjes te voorkomen of schadelijke bacteriën te verminderen, dan lijkt dat alleen maar mooi meegenomen. Ik ben benieuwd of iemand hier het al langere tijd gebruikt en bij controles daadwerkelijk verschil heeft gemerkt.
wo, 07/08/2026 - 11:13 Permalink
Tandarts_Richa…

Wat de voordelen v xylitol zijn kunnen wij Googlen. Ook de wetenschapelijke studies.
https://www.vraagdetandarts.nl/xylitol/
Ik heb nog nooit iemand gehad met de vraag. Ik gebruik xylitol bevattende producten . Kunt u verschil zien.
Om dat bij een controle te kunnen waarnemen zou ik bij elke controle extra registraties moeten uitvoeren zodat ik de registraties bij elke volgende controles kan vergelijken.Daar heb ik in ons huidige werksysteem geen tijd voor.
do, 07/09/2026 - 01:13 Permalink