Ik heb sinds mijn 7e jaar al een dode voortand, ik ben hierop gevallen destijds. Ik heb aan deze tand een wortelkanaalbehandeling gehad en daarna nog 2 keer wortelpuntbehandeling bij de kaakchirurg. Op de tand zelf heb ik een porseleinen facing, die nog altijd doorschemert. Mijn eigen tand is namelijk hartstikke donkerblauw, dat kan je aan de acherkant nog zien en het schemert ook door onder het tandvlees vlak boven de tand. Helaas is een kroon niet mogelijk aangezien ik een spalkje achter mijn voortanden heb dat absolut niet weg mag van de orthodontist, en spalkje kan volgens de tandarts niet aan een kroon gehecht worden. Maargoed, waar het gaat is het volgende: sinds de 2e wortelpuntbehandeling, nu 4 jaar geleden, heb ik een donkergrijze vlek op het tandvlees rondom het litteken, zeg maar bijna zwart. Dit is een plek van zo'n 1 bij 1 cm bijna, nu vraag ik me af wat dat zou kunnen zijn. Is dit soms amalgaam dat de kaakchirurg heeft geknoeid bij het plaatsen van de vulling aan het eind van de behandeling? En zo ja, heb ik dan geen kwikvergiftiging? Ik vind het zo vreemd dat dit pas ontstaan is na de 2e behandeling. Er zit ook veel littekenweefsel op het tandvlees en de chirurg heeft een behoorlijke snede gemaakt, meer dan 1 cm.
Kan deze vlek zich nog uitbreiden? Ik wil het niet hopen want het zit namelijk aan de voorkant en volgens mij is er ook niks aan te doen.
Kan deze vlek zich nog uitbreiden? Ik wil het niet hopen want het zit namelijk aan de voorkant en volgens mij is er ook niks aan te doen.
Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk is, mocht je nog vragen hebben kun je het natuurlijk laten weten.
:smt006 Geke
Is mijn tandvlees nu wel nog gezond? Ik heb er wel nog gevoel in maar er zit een erg groot litteken en veel littekenweefsel, witte verhardingen, en dan die vlek nog. Dit vraag ik omdat het misschien eens zou kunnen zijn dat de tand eruit moet en er een implantaat voor in de plaats komt, en daarbij is het belangrijk dat er nog voldoende kaakbot en gezond tandvlees aanwezig is.
Groetjes
Sarah
Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk is, mocht je nog vragen hebben kun je het natuurlijk laten weten.
:smt006 Geke