geen wortelkanaalbehandeling toch apex ??!!

Author:
megan1
Posted:
do, 07/01/2010 - 12:26
Goedemiddag, is het mogelijk om een apexresectie uit te voeren zonder dat er eerst een wortelkanaalbehandeling heeft plaatsgevonden ? Bij een grote kies re achter ( 1 na laatste ) is op foto wel de apex te zien maar niet de wortelkanaalbehandeling ( die volgens mij wel heeft plaatsgevonden maar zeker ruim 18 jaar geleden ). Wordt nu doorgestuurd naar endodotonloog maar weet eigenlijk niet wat die nog voor mij kan betekenen. Groetjes megan
Spiegeltje

Een uitgevoerde wortelkanaalbehandeling is niet te missen op de foto volgens mij. De vulling van de kanalen is goed zichtbaar. Als er een wortelpuntontsteking is kan de endodontoloog de wortelkanaabehandeling alsnog uitvoeren of overdoen (herbehandeling). Waarom denkt u dat de endodontoloog niets voor u kan betekenen?
do, 07/01/2010 - 14:08 Permalink
megan1

Allereerst hartelijk dank voor uw reactie !! . Was eigenlijk in de veronderstelling dat ik daar allang een wortelkanaalbehandeling had gehad ( dom, dom ). Vreemde is alleen dat er op de foto niets te zien is wat ook maar wijst op een ontsteking, heeft endodontoloog ook bevestigd !( Heeft foto via mail van ta gekregen ). De kies waar het om gaat is onderdeel van een brug. Klachten zijn ook heel wazig, kan gewoon druk hebben, geen last met warm of koud kortom.......wordt langzamerhand weer beetje moedeloos. Kaakchirurg constateerde vorig jaar ( na diverse wkb's, apex en extracties ) CMD. Misschien dat de klachten daar van komen. Groetjes megan
do, 07/01/2010 - 15:49 Permalink
Spiegeltje

het komt voor wat er op een foto niets is te zien wat op een ontsteking lijkt terwijl deze er wel is. Of de klachten ook van CMD kunnen komen, dat zou ik niet weten, het lijkt me wel dat de endodontoloog hiervan dan wel op de hoogte is of wordt gesteld als je langsgaat. De endodontoloog in dit geval waarschijnlijk nog wel wat onderzoek willen doen (foto's, testje) want op goed geluk een wortelkanaalbehandeling gaan uitvoeren, dat doet men niet.
do, 07/01/2010 - 16:52 Permalink
megan1

kan op 12 augustus terecht bij de endodontoloog voor een eerste consult. Ben benieuwd of hij iets kan vinden. Pijn is uit te houden, is meer iets zeurderigs dan heftig ( gelukkig !!! ). Eerst lekker op vakantie ( ervaring wijst uit dat mijn klachtenpatroon meestal wel verminderd als je even helemaal "niets moet" ). Nogmaals dank voor uw reactie, ga inderdaad er naar laten kijken of er überhaupt iets te vinden is in de kies.
Groetjes megan
do, 07/01/2010 - 17:03 Permalink